Audit Committee

17 May 2023 - 18 May 2024
Fixed
All
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Members

PartyNameRoleMembership DatesAttendance
Conservative
Councillor Bobby Bains Member 25/05/2023 - current 67%
Conservative
Councillor Rob Larden Member 25/05/2023 - current 100%
Labour
Councillor Ram K. Mehmi Member 25/05/2023 - current 100%
Independent Group
Councillor Aftab Nawaz B Sc (Hons) Member 25/05/2023 - current 100%
Conservative
Councillor Amanda Parkes Member 09/01/2024 - current No meetings since joining
Conservative
Councillor Gurmeet Singh Sohal Vice-Chair 25/05/2023 - current 67%
Vacancy    
Vacancy    

Appointees

Appointee NameAppointee RoleAppointee Membership DatesAppointee Attendance
Mr. A. Green Chairman 25/05/2023 - current 100%
Vacancy    
Vacancy    

Substitutes

No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.

Other Information