Taxi Licensing Sub-Committee B

13 May 2022 - onwards
Fixed
All
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Meetings

Members

PartyNameRoleMembership DatesAttendance
Labour
Councillor Chris Bott Member 06/06/2022 - current 50%
Conservative
Councillor Izzy Hussain Member 12/10/2022 - current 0%
Labour
Councillor Khizar Hussain Member 28/07/2022 - current 50%
Conservative
Councillor Amo Hussain Member 06/06/2022 - current 100%
Conservative
Councillor Pard Kaur Vice-Chair 06/06/2022 - current 50%
Labour
Councillor Aftab Nawaz B Sc (Hons), Grad IO Member 06/06/2022 - current 100%
Conservative
Councillor Waheed Rasab Chair 06/06/2022 - current 100%

Substitutes

No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.

Other Information